Jump to content


Photo

All-time Trainers from 1946


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 Gascar

Gascar
  • Administrators
  • 5,430 posts
  • My team:RSCA
  • Favorite Team:
    Juventus

Posted 24 April 2013 - 14:19

10.03.2014 - 00.00.0000 Besnik Hasi

 

01.07.2012 - 10.03.2014 John van den Brom


11.11.2007 - 30.06.2012 Ariel Jacobs


06.02.2005 - 11.11.2007 Franky Vercauteren


01.07.2002 - 06.02.2005 Hugo Broos


01.07.1999 - 30.06.2002 Aimé Anthuenis
 

16.09.1998 - 30.06.1999 Jean Dockx


30.11.1997 - 16.09.1998 Arie Haan
 

01.07.1997 - 30.11.1997 René Vandereycken
 

12.08.1995 - 30.06.1997 Johan Boskamp
 

01.07.1995 - 12.08.1995 Herbert Neumann
 

09.01.1993 - 30.06-1995 Johan Boskamp
 

01.07.1992 - 09.01.1993 Luka Peruzovic
 

01.07.1989 - 30.06.1992 Aad de Mos
 

27.02.1988 - 30.06.1989 Raymond Goethals
 

01.07.1987 - 27.02.1988 Georges Leekens
 

01.01.1986 - 30.06.1987 Arie Haan


25.09.1982 - 31.12.1985 Paul Van Himst
 

01.07.1980 - 25.09.1982 Tomislav Ivic
 

01.07.1979 - 30.06.1980 Urbain Braems


01.07.1976 - 30.06.1979 Raymond Goethals


01.07.1975 - 30.06.1976 Hans Croon


01.07.1973 - 30.06.1975 Urbain Braems


00.00.1972 - 30.06.1973 Hyppolyte Vanden Bosch


01.07.1971 - 00.00.1972 Georg Kessler
 

01.07.1970 - 30.06.1971 Pierre Sinibaldi


00.00.1969 - 30.06.1970 Arnold Deraeymaeker
 

01.07.1968 - 00.00.1969 Norberto Hofling
 

01.07.1967 - 30.06.1968 Arnold Deraeymaeker


01.07.1966 - 30.06.1967 Andras Berès


01.07.1960 - 30.06.1966 Pierre Sinibaldi
 

01.07.1950 - 30.06.1960 Bill Gormlie
 

01.07.1947 - 30.06.1950 Ernest Smith


01.07.1946 - 30.06.1947 Georges Perino