Jump to content


Photo

Czerniatynski, Alexandre (1982-1985)

Czernia Le Bel Alex

  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 Gascar

Gascar
  • Administrators
  • 5,430 posts
  • My team:RSCA
  • Favorite Team:
    Juventus

Posted 23 April 2013 - 20:39

[attachment=227:14-Alex CZERNIATYNSKI Panini Anderlecht 1983.png]

 

Date of birth: 28.07.1960 in Charleroi
Nationality:  Belgium
Position: Striker
Height / Weight: 186 cm / 77 kg
International: 31 caps, 7 goals (1981-1994) [WC'82,EC'84,WC'94]
Youth clubs: Charleroi SC (71-78)
Nickname: "Czernia", ''Le bel Alex"

First appearance: 18.08.1982 : Cercle v Anderlecht
Last appearance: 25.05.1985 : Lokeren v Anderlecht
 

8674246451_a56a44f264_h.jpg

 

 

Alexandre Czerniatynski (Charleroi, 28 juli 1960) is een Belgische voormalig voetballer en voetbaltrainer.

Czerniatynski begon bij de jeugd van SC Charleroi te voetballen en bleek toen al een makkelijk scorende spits te zijn. De lange aanvaller kon doorstoten tot in het A-elftal van de Henegouwse club en debuteerde in 1978 op het hoogste niveau.

In 1981 verliet Czerniatynski Charleroi en ging bij Antwerp FC voetballen maar daar vertrok hij al na één seizoen. Czerniatynski kreeg een aanbod om bij RSC Anderlecht te gaan spelen. De spits was nog jong en kon deze kans niet laten liggen. In zijn eerste seizoen voor Anderlecht won Czerniatynski de Uefa Cup en in 1985 werd hij landskampioen. Uiteindelijk kwam Czerniatynski terecht bij Standard de Liège, de club die op dat moment bezig was met het verwerken van de Bellemans-affaire.

Alex Czerniatynski speelde bijna elke wedstrijd voor de Luikse club en was goed voor vele doelpunten. In 1989 verliet Czernia Luik om terug voor Antwerp FC te gaan voetballen. Daar bleef de aanvaller ditmaal 4 seizoenen lang, scoorde 46 doelpunten en won de Beker van België in 1992 en verloor de Uefa Cup-finale in Wembley van Parma met 1-3 in 1993. In 1993 trok de 33-jarige aanvaller naar KV Mechelen. Daar bleef hij 3 seizoenen en trok dan naar Germinal Ekeren.

In 1998 ging Alex Czerniatynski in de Tweede Klasse voetballen en belandde zo opnieuw in Luik, ditmaal bij Tilleur FC de Liège.

In 1999 stopte Czerniatynski met voetballen en begon hij aan zijn trainerscarrière. Zo coachte hij o.a. het A-elftal van zijn ex-club KV Mechelen. Hij trainde nadien ook vierdeklasser SK Kampenhout, Royale Union Saint-Gilloise, KSK Beveren, RFC Tournai en Olympic Charleroi. Op 2 januari 2012 werd aangekondigd dat hij de nieuwe trainer wordt van Tweedeklasser Sportkring Sint-Niklaas. Hij werd in november aan de deur gezet.

Czerniatynski speelde in totaal ook 31 maal voor de nationale ploeg van België en scoorde 7 keer voor de Rode Duivels.
 

 

 

 

 

Il joue successivement à Charleroi, Antwerp, Anderlecht, au Standard de Liège, au FC Malines, au KFC Germinal Ekeren et au Tilleur-Liège.

Il fait partie de l'équipe anversoise qui défie en 1993 l'AC Parme lors de la finale de la Coupe des vainqueurs de coupes, mais aussi de l'équipe d'Anderlecht quand elle dispute 2 de ses finales européennes en 1983 et 1984.

Czerniatynski joue 31 matches en faveur de l'équipe nationale belge. Il est sélectionné pour la Coupe du monde 1982 et celle de 1994 mais aussi pour le championnat d'Europe de 1984, compétition durant laquelle il ne joue pas un seul match.


 


1978-1981 Sporting Charleroi 55 (17)
1981-1982 Antwerp FC 34 (15)
1982-1985 RSC Anderlecht 87 (43)
1985-1989 Standard Luik 116 (46)
1989-1993 Antwerp FC 109 (45)
1993-1996 KV Mechelen 86 (20)
1996-1997 Germinal Ekeren 36 (11)
1997-1999 Tilleur FC de Liège 37 (15)


Palmarès

  • Vainqueur de la Coupe UEFA en 1983 avec le RSC Anderlecht face au Benfica Lisbonne, après avoir fait 1-0 à domicile et 1-1 à l'extérieur
  • Finaliste malheureux de la Coupe UEFA 1984 contre Tottenham (1-1 au match aller et 1-1 au match retour à Tottenham, - 4-3 aux penalties)
  • Champion de Belgique en 1985 avec le RSC Anderlecht
  • Vainqueur de la Coupe de Belgique en 1992 avec le FC Anvers contre le FC Malines sur le score de 9-8 aux penalties (2-2 après le temps réglementaire)
  • Finaliste de la Coupe d'Europe des vainqueurs de coupe en 1993 avec le FC Anvers, finale perdue 3-1 contre Parme
  • 31 sélections avec les Diables Rouges pour 7 buts (1981-1994). Participation à la Coupe du monde de 1982 et de 1994 ainsi qu'au Championnat d'Europe de 1984.