Jump to content


Photo

Babayaro, Celestine (1994-1997)

Baba

  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 Gascar

Gascar
  • Administrators
  • 5,430 posts
  • My team:RSCA
  • Favorite Team:
    Juventus

Posted 23 April 2013 - 20:12

Babayaro.jpg

 

Date of birth: 29.08.1978 in Kaduna
Nationality:  Nigeria
Position: Left back
Height / Weight: 172 cm / 66 kg
International: 26 caps [WC'98,WC'02]
Youth clubs: Plateau United
Nickname: "Baba"
First appearance: 09.11.1994 : Anderlecht v KV Mechelen
Last appearance: 01.06.1997 : Anderlecht v Germinal

Individual awards: Belgium: Young player of the year 1994-95,1995-96
 

1994-1995: 22 Championship's games (0 goal) - 3 Belgian's cup games (2 goals) - 1 European's cup game (0 goal)

1995-1996: 29 Championship's games (5 goals) - 3 Belgian's cup games (1 goal) - 2 European's cup game (0 goal)

1996-1997: 25 Championship's games (3 goals) - 5 Belgian's cup games (0 goal) - 8 European's cup game (0 goal)

TOTAL: 98 games (11 goals)

 

 

Celestine Babayaro

Babayaro verscheen in 1994 voor het eerst in het Brusselse elftal, nadat hij zijn carrière in zijn thuisland begonnen was bij Plateau United. De jonge snaak had zich in de kijker gespeeld op de Olympische Zomerspelen van 1996 in Atlanta, waar ook zijn broer aan deelnam. In dat jaar won hij ook eveneens de Ebbenhouten Schoen. Naast zijn voetbaltalent, herinneren velen hem om zijn indrukwekkende saltoreeks die hij deed na het scoren van een goal. In 75 partijen, maakte hij als verdediger 8 goals voor paars-wit.

De Nigeriaanse tiener ontpopte zich al gauw tot sterkhouder van Anderlecht en versierde zo een transfer naar het grote Chelsea in 1997. De Engelse club betaalde £2,25 miljoen. Met Chelsea won hij de FA Cup en Charity Shield in 2000, en bereikte hij nog eens de finale van de FA Cup in 2002. Hij had te maken met sterke competitie van Graeme Le Saux gedurende zijn zeven jaar in Chelsea, maar speelde toch meer dan 200 wedstrijden.

Sinds Abramovic voorzitter werd, speelde Babayaro nog amper voor de Londense club. Daarom vertrok hij transfervrij naar Newcastle. In 2003 zette Babayaro een punt achter zijn internationale carrière. Hij speelde zijn laatste WK voor Nigeria in 2002. Zijn comeback in de Africa Cup van 2004 mislukte. In 2007 kwam Babayaro weer even naar België, toen hij met Newcastle won van Zulte Waregem in de UEFA Cup.

 

 

Celestine Babayaro

Célestine Babayaro a fait sa première apparition avec le maillot d'Anderlecht en 1994, alors qu'il avait débuté sa carrière dans son pays natal au Plateau United. Le jeune talent s'est également distingué aux Jeux Olympiques à Atlanta en 1996. Cette année-là, il remporta notamment le Soulier d'Ebène. En plus de ses talents de footballeur, tout le monde se souvient des séries de saltos qu'il effectuait après avoir inscrit un but. En 75 rencontres, cet excellent défenseur a marqué 8 fois pour Anderlecht.

Le jeune Nigérian est vite devenu une valeur sûre à Anderlecht, ce qui lui valut d'être transféré au grand Chelsea FC en 1997. Le club anglais avait déboursé 2.25 millions de livres à l'époque. Avec Chelsea, il a remporté la FA Cup et la Charity Shield en 2000, et il se retrouva à nouveau en finale de la FA Cup en 2002. Lors de sa période chez les Blues, il devait composer avec la concurrence de Graeme Le Saux, mais disputa néanmoins plus de 200 rencontres.

Depuis qu'Abramovic est devenu président, Babayaro n'a presque plus joué pour le club londonien. Libre de transfert, il partit alors pour Newcastle. En 2003, Babayaro mettait un terme à sa carrière internationale. Il a joué sa dernière Coupe du Monde avec le Nigéria en 2002. Son comeback lors de la Coupe d'Afrique des Nations en 2004 fut un échec. Babayaro est revenu en Belgique en 2007 pour y affronter Zulte-Waregem avec Newcastle en Coupe d'Europe. 

 

 

Career

1994–1997 Anderlecht 75 (8)
1997–2005 Chelsea 132 (5)
2005–2008 Newcastle United 47 (1)
2008 Los Angeles Galaxy 0 (0)

 

National team

1995–2004 Nigeria 26 (0)

 

Honours

With Nigerian Football National Team

U - 17 World Cup: 1993

Olympic Gold Medal: 1996

 

With RSC Anderlecht

Jupiler League: 1995

Belgian Supercup: 1995

 

With Chelsea

UEFA Cup Winners Cup: 1998

UEFA Supercup: 1998

FA Cup: 2000
 

dyn004_original_436_594_pjpeg_2574970_21