Jump to content


Photo

De Wilde, Filip (1987-1996 ; 1998-2003)

Flupke

  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 Gascar

Gascar
  • Administrators
  • 5,430 posts
  • My team:RSCA
  • Favorite Team:
    Juventus

Posted 22 April 2013 - 12:14

1991.jpg

 

Date of birth: 05.07.1964 in Zele
Nationality:  Belgium
Position: Goalkeeper
Height / Weight: 180 cm / 76 kg
International: 33 caps (1984-2000) [WC'90,WC'94,WC'98,EC'00]
Youth clubs: Eendracht Zele (73-80), KSK Beveren (80-81)
Nickname: "Flupke"
First appearance: 16.12.1987 : Anderlecht v Jong Lede
Last appearance: 19.10.2002 : Anderlecht v Mons
Individual awards: Belgium: Goalkeeper of the year 1993-94,1999-00


 

8670559727_a01f6d1b4f_h.jpg

 

Filip De Wilde

 

Filip De Wilde werd geboren op 5 juli 1964 in Zele. Hij was doelman bij Eendracht Zele, SK Beveren, RSC Anderlecht, Sporting Lissabon, opnieuw RSC Anderlecht, Sturm Graz, Sporting Lokeren en Verbroedering Geel. Tevens speelde hij 33 interlands. Zijn eerste selectie was in 1989 onder Walter Meeuws, vriendschappelijk, tegen Denemarken. Zijn laatste op het EK 2000 tegen Turkije.

 

Als 16-jarige speler debuteerde hij bij Beveren in eerste klasse. Na het vertrek van Pfaff naar Bayern München, kreeg hij een jaar later het absolute vertrouwen van coach Urbain Braems. Alvorens hij in 1987 naar Anderlecht verhuisde, werd hij Belgisch kampioen in het seizoen 1983-84 en speelde hij de finale van de Beker van België in 1985.

 

Bij RSC Anderlecht moest hij knokken voor een basisplaats tegen de populaire Jacky Munaron. Trainer Leekens gaf de voorkeur aan de ervaren Munaron na een fout van de Wilde tegen Inter Milan. Ook toen Raymond Goethals de ontslagen Georges Leekens kwam vervangen, bleef De Wilde reservedoelman. Pas in het seizoen van 1988-1989 speelde hij zijn eerste competitiewedstrijd voor Anderlecht. Hij debuteerde op de 7de speeldag thuis tegen Club Luik. Munaron was geblesseerd. De Wilde pakte zijn kans en zou nagenoeg niet meer uit het elftal verdwijnen.

 

Onder Aad de Mos speelde hij topseizoenen. Hij blonk uit in de dubbele confrontaties met CF Barcelona en Dinamo Boekarest in de tweede ronde van Europacup II in het seizoen 1989-90. Die Europese campagne eindigde met de verloren finale tegen Sampdoria waarin hij twee keer werd gevloerd door Gianluca Vialli.

 

Daarna trok hij naar Sporting Lissabon waar hij in zijn tweede seizoen in de problemen met kwam met de trainer. Zo belandde hij op de bank. In april 1998 keerde hij terug naar Anderlecht en werd weer nummer 1 tot hij in 2003 geblesseerd geraakte. Anderlecht verlengde zijn contract niet en op zijn 36ste verhuisde De Wilde in de zomer van 2003 naar de ambitieuze Oostenrijkse club Sturm Graz. Vervolgens speelde hij nog voor Sporting Lokeren en Geel.

 

De Wilde won 7 titels en 4 bekers

 

 

 

Filip De Wilde

 

Filip de Wilde est né à Zele en Belgique le 5 juillet 1964. Il a joué pour Eendracht Zele, SK Beveren, RSC Anderlecht, Sporting Lissabon, again RSC Anderlecht, Sturm Graz, Sporting Lokeren et Verbroedering Geel. Entre 1989, il était international à 33 reprises avec l'équipe de Belgique.

 

Agé de 16 ans et entrainé par Urbain Braems, il a fait ses débuts avec le SK Beveren. Avant qu'il n'arrive à Anderlecht, il a gagné un titre en 1984 et il a joué la finale de la Coupe de Belgique en 1985.

A Anderlecht, l'entraineur Leekens (et plus tard aussi Goethals) préfèrait l'ancien Jacky Munaron. De Wilde a joué son premier match pour le Sporting en 1988-1989 contre le FC Liège. A partir de ce moment là, il est resté dans le but.

 

Avec Aad de Mos comme entraineur, il a joué quelques saisons excellentes. Ses meilleures recontres étaient contre Barcelona et Bucharest dans la ECII en 1989-1990. Le Sporting a perdu la finale contre Sampdoria avec deux buts de Gianluca Vialli.

 

Ensuite, De Wilde a quitté le Sporting pour le Sporting Lisbonne. Après deux ans, il est retourné à Anderlecht pour prendre de nouveau sa place dans le but. En 1993, il s'est blessé et il devait partir. Il a choisi le Sturm Graz, avant de jouer pour Lokeren et finalement Geel.

 

De Wilde a gagné 7 titres et 4 coupes.

 

 



#2 Gascar

Gascar
  • Administrators
  • 5,430 posts
  • My team:RSCA
  • Favorite Team:
    Juventus

Posted 22 April 2013 - 12:18

8661882627_806b2ab8a5_z.jpg