Jump to content


Photo

Akin, Serhat (2005-2008)


  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 Gascar

Gascar
  • Administrators
  • 5,430 posts
  • My team:RSCA
  • Favorite Team:
    Juventus

Posted 20 April 2013 - 13:42

akin.jpg

 

 

Date of birth: 05.06.1981 in Karlsruhe
Position: Turkey
Height / Weight: Striker
Nationality: 176 cm / 74 kg
International: 16 caps, 3 goals (2002-2006)
Youth clubs: Viktoria Jöhlingen (86-91), Karlsruher SC (91-00)
Nickname: "Le taureau de Kadikoy"
First appearance: 26.07.2005 : Anderlecht v Neftchi Baku
Last appearance: 12.03.2008 : Bayern v Anderlecht
Buy: Free (01-07-2005) Sell: Free (01-07-2008) to Kocaelispor

RSC Anderlecht
Jupiler Pro League champion in 2006 and 2007.
Winner of the Belgian Cup in 2008.
Winner of the Belgian Supercup in 2006 and 2007

2005-2006: 27 Championship's Games (10 goals/6 assists) - 0 Belgian's Cup game (0 goals/0 assist) - 7 European's game (1 goal/1 assist)
2006-2007: 7 Championship's Games (0 goal/0 assist) - 1 Belgian's Cup game (1 goal/? assist) - 2 European's game (0 goal/0 assist)
2007-2008: 15 Championship's Games (3 goals/1 assist) - 4 Belgian's Cup games (1 goals/? assist) - 7 European's game (3 goal/1 assist)

 

Serhat Akin est un footballeur né à Karlsruhe en Allemagne, de parents turcs, le 5 juin 1981.

Il débute sa carrière à Karlsruhe, en 2000 il signe au Fenerbahçe où il restera jusqu'en juin 2005 lorsqu'il est transféré au RSC Anderlecht sur base de l'arrêt Bosman.

Akin est un attaquant international turc qui mise son jeu sur sa grande vitesse et il signe ses buts en mettant ses doigts en mimant un taureau d'où son surnom de « Taureau de Kadikoy ».

Il possède un contrat allant jusqu'en 2008. Souvent blessé pendant la dernière saison, barré en attaque par Mémé Tchité et Nicolas Frutos, il part en prêt à Cologne en D2 allemande, division dont le leader est son premier club, Karlsruhe.

Par la suite, Serhat Akin signe un contrat en faveur du club turc de Kocaelispor. Il y reste une saison et quitte prématurément le club qui n'était plus en mesure de payer son salaire.

Après un retour aussi bref que laborieux à Karlsruher SC, le joueur retourne en Turquie pour porter les couleurs de Turgutluspor, club de troisième division entrainé par l'ancien international turque Yusuf Şimşek.

Niyazi Serhat Hikmet Akin (Karlsruhe, 5 juni 1981) is een Turkse spits van Turgutluspor.

Zijn eerste ploeg was Fenerbahçe. Serhat speelde samen met Tuncay een grote rol in het kampioenschap van 2003/2004, zo werd de belangrijke derby tegen Beşiktaş gewonnen met 2 goals van Serhat. Toen Nicolas Anelka bij Fenerbahçe neerstreek, kwam Serhat niet meer aan spelen toe.

Hij vertrok transfervrij naar RSC Anderlecht, waar hij in juni 2005 tekende voor drie jaar. Hoewel hij niet gespaard bleef van blessures, wist hij toch 10 keer te scoren in zijn eerste seizoen. In de laatste wedstrijd van het seizoen, tegen SV Zulte Waregem, raakte hij geblesseerd aan de buikspieren. Na een operatie in München waren er complicaties, waardoor hij enkele dagen op intensieve zorg lag. Na een teleurstellende heenronde in het seizoen 06-07 leende Anderlecht hem uit aan het Duitse Köln. Maar na een half jaar in Duitsland te vertoeven besliste Anderlecht om hem terug in de kern te nemen. Na een nog een seizoen te hebben gespeeld voor de paars witten, wilde de Turk meer speelminuten en vertrok terug naar Turkije om te spelen voor Kocaelispor. In de zomer van 2009 tekende hij bij Konyaspor. Hij bleef niet lang bij Konyaspor en kwam na twee seizoenen bij het Duitse Karlsruher SC bij Turgutluspor terecht.

 

 

 


 

 

 

464860966_small.jpgakin.jpg



#2 Gascar

Gascar
  • Administrators
  • 5,430 posts
  • My team:RSCA
  • Favorite Team:
    Juventus

Posted 20 April 2013 - 13:43

Tchoukie:

Die winning goal op verplaatsing was heerlijk maar ik vind daar geen beelden.