Jump to content


Photo

Crasson, Bertrand (1990-1996 ; 1998-2003)

Berre

  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 Gascar

Gascar
  • Administrators
  • 5,430 posts
  • My team:RSCA
  • Favorite Team:
    Juventus

Posted 19 April 2013 - 15:03

crasson.jpg

 

 

 

Date of birth: 05.10.1971 in Ixelles
Nationality:  Belgium
Position: Right back
Height / Weight: 178 cm / 76 kg
International: 26 caps, 1 goal (1991-2001) [WC'98]
Youth clubs: Red Star Evere (82-84), RSC Anderlecht (84-90)
Nickname: "Berre"
First appearance: 14.04.1990 : Anderlecht v Germinal
Last appearance: 17.05.2003 : Anderlecht v La Louvière
Individual awards: Belgium: Young player of the year 1990-91
 

8662109619_ced250006c_h.jpg

 

  • International belge de 1991 à 2001 (37 sélections pour 26 caps et 1 but marqué)
  • Champion de Belgique en 1991, 1993, 1994, 1995, 2000 et 2001 avec le RSC Anderlecht
  • Vainqueur de la coupe de Belgique en 1994 avec le RSC Anderlecht
  • Jeune Pro de l'année en 1991 avec le RSC Anderlecht

8661841553_60ae7fb7e8_z.jpg

 

Bertrand Crasson (Anderlecht, 5 oktober 1971) is een Belgische oud-voetballer. Hij speelde het grootste deel van zijn carrière bij de Belgische topclub RSC Anderlecht en 26 keer uit voor de nationale ploeg.

Crasson begon op elfjarige leeftijd te voetballen bij Red Star Evere. Daar werd de rechtsachter al gauw ontdekt door RSC Anderlecht, de club uit zijn geboortestad.

Vervolgens bracht Crasson nog 4 jaar door in de jeugdafdelingen van Anderlecht maar in 1989, hij was toen 18 jaar, debuteerde hij dan toch in het A-elftal van paars-wit. Maar het was pas in 1990 dat hij echt deel begon uit te maken van dat A-elftal want de verdediger speelde dat seizoen 28 wedstrijden, dat zijn er 27 meer dan een seizoen eerder. Hij kreeg in 1991 dan ook de trofee voor Jonge Profvoetballer van het Jaar, Crasson was de eerste speler van Anderlecht die deze trofee mocht ontvangen.

Crasson speelde dat seizoen ook kampioen met Anderlecht en bleef uiteindelijk tot 1996 voetballen voor de club. Toen kreeg de verdediger een aanbod van een Italiaanse club, namelijk SSC Napoli. Crasson aarzelde niet en trok voor twee seizoenen naar Napels.

In 1998 keerde Crasson terug naar België om er bij de club van zijn hart te gaan spelen, RSC Anderlecht. De verdediger nam meteen weer zijn plaats in bij de paars-witte club en speelde 2 keer kampioen in 5 seizoenen. In 2003 trok de ondertussen al 32-jarige speler naar SK Lierse maar een jaar later verhuisde hij al naar FC Brussels. Daar maakte Crasson in 2005 een einde aan zijn carrière als voetballer.

Crasson ging na zijn carrière als speler aan de slag als voetbalverslaggever en analist voor Belgacom TV, net zoals zijn ex-ploegmaat en vriend Johan Walem. Crasson speelde in totaal ook 26 keer voor de Rode Duivels, waar hij voor de rechtsbackpositie moest concurreren met Dirk Medved, Régis Genaux en Eric Deflandre.

In november 2012 werd Crasson beloftencoach bij BEC Tero Sasana FC in Thailand. Een andere Belg, Robert Procureur is er algemeen manager, voormalig topcoach Sven-Gorän Eriksson technisch directeur.