Jump to content


Photo

Nilis, Luc (1986-1994)

Lucky Luc

  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 Gascar

Gascar
  • Administrators
  • 5,430 posts
  • My team:RSCA
  • Favorite Team:
    Juventus

Posted 17 April 2013 - 13:00

Luc+NILIS+Panini+Anderlecht.png

 

Date of birth: 25.05.1967 in Hasselt
Nationality:  Belgium
Position: Striker
Height / Weight: 183 cm / 76 kg
International: 56 caps, 10 goals (1988-2000) [WC'94,WC'98,EC'00]
Youth clubs: FCH Zonhoven (76-80), Winterslag FC (80-84)
Nickname: "Lucky Luc"
First appearance: 17.09.1986 : Anderlecht v Gornik Zabrze
Last match: 22.05.1994 : Anderlecht v Club Brugge
Individual awards: Belgium: Player of the year 1995-96 / Netherlands: Player of the year  1994-1995 & Topscorer 1995-96,1996-97

 

8656812893_2ced2c880b_b.jpg

 

 

Luc Nilis

 

Luc Nilis a grandi à Zonhoven et a fait ses débuts en 1984 en D2 avec le FC Winterslag. En 1986, il se faisait transférer au RSC Anderlecht, où il resta pendant 8 saisons. Avec Anderlecht, l'attaquant fut champion de Belgique à 4 reprises (1987, 1991, 1993 et 1994) et remporta 3 fois la Coupe de Belgique (1988, 1989 et 1994).

A Anderlecht, il se faisait remarquer en inscrivant régulièrement des buts. On se souvient de ses hat-tricks contre les Grasshopers Zürich en 1991-1992, contre HJK Helsinki, le Standard de Liège, Charleroi et le Germinal Ekeren en 1993-1994. Grâce à sa technique, Nilis marquait tout aussi bien du pied droit que du pied gauche. Jan Mulder ne cachait pas son admiration pour Luc et le comique belge Jacques Vermeire lui dédia même une chanson ("Nilis, een cover van feelings"). Ses frappes de loin étaient elle aussi très impressionnantes. Rappelons-nous ses buts contre le FC Malines en 1990-1991 et contre le FC Porto en 1993-1994.

Malheureusement, Nilis n'a jamais remporté le Soulier d'Or. Il a vécu cela comme un manque de reconnaissance et est alors parti au PSV. Il joua 6 saisons en D1 néerlandaise et remporta deux fois le titre aux Pays-Bas (1997 et 2000). Il fut élu en 1996 Joueur de l'Année et termina meilleur buteur à deux reprises.

Ensuite, en 2000-2001, il tenta l'aventure à Aston Villa, mais ne joua que 3 matchs en raison d'une blessure. Le 24 janvier 2001, son contrat avec le club anglais fut brisé et Nilis mettait alors un terme à sa carrière.
Avec l'équipe nationale par contre, Nilis n'a pas souvent marqué. On se souviendra toutefois de son rôle décisif dans les matchs de barrage contre l'Irlande en 1997, ses deux buts (1 en Irlande et 1 en Belgique) permettant aux Diables Rouges de prendre la direction de la France.

Après sa carrière de joueur, Nilis a accepté une fonction technique au Beringen-Heusden-Zolder. Depuis 2006, il s'occupe de la cellule de scouting du PSV Eindhoven.

 

8661882571_de22ce909e_b.jpg

 

Luc Nilis

 

Luc Nilis groeide op in Zonhoven en maakte zijn debuut in 1984 in de Belgische tweede klasse bij FC Winterslag. In 1986 volgde een transfer naar RSC Anderlecht, waar hij acht seizoenen zou voetballen. Met Anderlecht werd de aanvaller vier keer landskampioen (1987, 1991, 1993 en 1994), en won hij drie keer de Belgische beker (1988, 1989, 1994).

Bij Anderlecht viel hij op door regelmatig te scoren. Zo maakte hij er drie tegen Grasshoppers Zürich in 1991-1992, HJK Helsinki, Standard Luik en Germinal Ekeren in 1993-1994. Hij deed er nog eentje bij tegen Charleroi SC in 1993-1994. Nilis kon ook met beide voeten scoren dankzij zijn verfijnde techniek. De Nederlandse columnist Jan Mulder uitte daarvoor meermaals zijn bewondering en de Belgische komiek Jacques Vermeire wijdde er zelfs een liedje aan (getiteld Nilis, een cover van Feelings). Ook zijn afstandsschoten konden verschoeiend zijn. Hierbij denken we vooral aan de partij tegen KV Mechelen in 1990-1991 en tegen FC Porto in 1993-1994.

De Gouden Schoen kon Nilis nooit winnen. Hij zag dit als een gebrek aan erkenning en vertrok naar PSV. Hij speelde zes seizoenen in de Nederlandse eredivisie en werd in deze periode twee keer landskampioen (1997 en 2000), won één keer de Amstelcup (1996) en werd er in 1996 uitgeroepen tot Speler van het Jaar. Hij werd twee maal topschutter.

Daarna vertrok hij naar Aston Villa (1999/2000), maar hij speelde hier slechts 3 wedstrijden ten gevolge van een blessure. Op 24 januari 2001 werd zijn contract met Aston Villa voortijdig verbroken en kwam er een einde aan de carrière van Nilis.

Bij de nationale ploeg maakte Nilis echter nooit veel goals. Eén prestatie zal echter niet snel vergeten worden. In november 1997 schoot hij België naar het WK 98 door Ierland in de barrage uit te tellen. Hij scoorde zowel in Ierland als in de terugmatch in Brussel: 2-1 en België was geplaatst.

Na zijn carrière nam Nilis een technische functie op bij K. Beringen-Heusden-Zolder. Sinds 2006 bevolkte hij de scoutingcel van PSV Eindhoven.



#2 Gascar

Gascar
  • Administrators
  • 5,430 posts
  • My team:RSCA
  • Favorite Team:
    Juventus

Posted 17 April 2013 - 13:02



#3 LucasRodrigoBiglia

LucasRodrigoBiglia
  • Members
  • 11,383 posts

Posted 22 September 2015 - 14:59

http://ajax.netwerk....forum25/268.php


  • Van Goolen likes this

#4 ray

ray
  • Members
  • 5,271 posts

Posted 27 September 2015 - 22:33

Jammer dat hij niet 20 jaar later was geboren.



#5 Mermans

Mermans
  • Members
  • 3,333 posts
  • LocationBXL 1000
  • Favorite Team:
    RSCA

Posted 13 May 2016 - 17:00

Nilis eregast op slotwedstrijd

VRIJDAG, 13 MEI 2016, 12:48 - emjomi

nilis_luc_01.jpg

ANDERE Luc Nilis zal de eregast zijn bij de slotwedstrijd op 22 mei tegen Zulte-Waregem. Vandaag verschijnt de biografie van Luc Nilis "De Waarheid", daarin vertelt hij eerlijk over zijn zware jaren na het voetbal. 
 

Bron: HNL



#6 Pippo Inzaghi

Pippo Inzaghi

    NL Forumer van het jaar (by FR)

  • Members
  • 31,051 posts
  • LocationGallarate (ITA)
  • My team:Milanderlecht

Posted 05 November 2016 - 01:53

Vanmiddag nog met Luc op de foto gegaan :clap:


  • bloemkool likes this