Jump to content


Photo

Michel Verschueren (Manager 1981-2003)

Manager Mister Michel De Zilveren Vos

  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 Gascar

Gascar
  • Administrators
  • 5,430 posts
  • My team:RSCA
  • Favorite Team:
    Juventus

Posted 16 April 2013 - 19:46

Verschueren%20Portret.jpg

 

Birthday: 30-09-1931 in Boortmeerbeek
Nicknames: "Mister Michel", "De Zilveren Vos"

RSCA Manager from 1981 until 2003

 

Michel Verschueren (Boortmeerbeek, 30 september 1931) is een voormalig Vlaams voetbaltrainer en zakenman. Hij was van 1981 tot 2003 manager van de Belgische topvoetbalclub RSC Anderlecht. Hij is eveneens bekend onder zijn bijnamen "Mister Michel" en "De Zilveren Vos".

Verschueren begon als trainer bij Eendracht Aalst. Onder zijn impuls werd het oude Astridpark van Anderlecht gedurende de periode 1983-1991 in 4 fasen omgebouwd tot een modern multifunctioneel voetbalstadion met loges en businessseats (het Constant Vanden Stockstadion). De capaciteit werd teruggebracht van 38.000 naar 28.000 toeschouwers.

Gedurende zijn loopbaan won Anderlecht 1 maal de Uefa Cup (1983) en werd de club 11 keer landskampioen van België (1981, 1985, 1986, 1987, 1991, 1993, 1994, 1995, 2000, 2001, 2004).

 

 

 

8662980590_09ed50d30b.jpg



#2 Gascar

Gascar
  • Administrators
  • 5,430 posts
  • My team:RSCA
  • Favorite Team:
    Juventus

Posted 16 April 2013 - 19:50

Verschueren.jpg

Michel Verschueren

Michel Verschueren heeft een indrukwekkende dertigjarige carrière als clubmanager, waarvan ruim twintig bij Sporting Anderlecht, achter de rug. In die periode maakt hij de belangrijkste ontwikkelingen in het nationale en internationale voetbal mee. Van de invoering van het professionalisme over de intrede van de Afrikaanse voetballers, de opkomst van de loges en de grote geldschieters tot het Bosman-arrest en zijn desastreuze gevolgen. Overal was hij een bevoorrechte betrokkene of getuige en nu en dan een visionair. Mister Michel stond jarenlang op de barricades, in de eerste plaats als verdediger van zijn Anderlecht. Meer nog dan welke clubleider of bondsvoorzitter ook was Michel Verschueren decennialang het gezicht van het Belgische voetbal. Maar Michel Verschueren beleefde ook vele bange dagen. Zo bracht hij naar aanleiding van de affaire-Bellemans rond het zwartgeldcircuit in het voetbal enkele uren in de cel door en werd hij, in de nasleep van de beruchte wedstrijd Anderlecht-Nottingham Forest, tien jaar lang door de onderwereldfiguren Jean Elst en René Van Aken afgeperst. Ook buiten het voetbal deed Mister Michel, zoals hij door de Kroatische trainer Tomislav Ivic voor het eerst werd genoemd, vaak van zich spreken. Meer nog, als het aankwam om de teloorgang van de maatschappij aan de kaak te stellen nam hij met vaak krasse uitspraken stelling. Maar onder dat ondoordringbare harnas schuilen ook de persoonlijke gevoelens en dramas, zoals het verlies van een pasgeboren baby en het zware auto-ongeval van zijn vrouw.

 

 

9782930359076-0.jpg

Michel Verschueren a incontestablement marqué son époque au point de passer pour l'un des plus grands dirigeants du football belge : ne pas le reconnaître serait une erreur, et le nier une hérésie !

Parvenu aujourd'hui à l'automne d'une existence aussi bien faite que bien pleine, l'ancien manager général du Sporting d'Anderlecht a manifesté le désir, légitime, de «se raconter».

Il a confié cette tâche à un journaliste : Dominique Paquet, ayant en charge depuis plus de dix ans le suivi quotidien du club bruxellois pour le compte de La Dernière Heure-Les Sports.

Le duo a bien fonctionné, traquant sans relâche les personnages successivement campés par Michel Verschueren, utilisant tour à tour divers modes de ommunication, passant du rythme plus soutenu de l'interview proprement dite à la vérité crue d'un monologue généreux que l'on doit à un responsable sportif mordu jusqu'au sang par la passion de son métier.

Il y a du drame : le décès d'un premier bébé le jour d'un match de Coupe d'Europe disputé par Anderlecht face aux Turcs du Fenerbahce Istanbul, et l'accident tragique du 17 septembre 2001.

Il y a des failles : comment, en effet, sortir indemne de ces tempêtes soulevées par l'«Affaire Bellemans» et l'«Affaire Nottingham» ?

Il y a surtout du football.

Il y a la face cachée d'un homme, amateur d'art, souvent gai, invariablement obstiné, visionnaire à ses heures (elles furent nombreuses), ayant rapidement décidé de vivre plus vite que ses contemporains. Ce qui, d'ailleurs, ne lui a pas trop mal réussi. Michel Verschueren est loin d'être à bout de souffle. Cet ouvrage en est la preuve ...



#3 Gascar

Gascar
  • Administrators
  • 5,430 posts
  • My team:RSCA
  • Favorite Team:
    Juventus

Posted 16 April 2013 - 19:51

Mister Michel devient le troisième vice-président de l'Association des clubs européens

(13/04/2012)

Cet organisme très influent est dirigé par Karl-Heinz Rummenigge du Bayern Munich

NYON Le conseil exécutif de l'Association des clubs européens (ECA) a décidé de nommer Michel Verschueren troisième vice-président de cette organisation. Cet organisme très influent est présidé par Karl-Heinz Rummenigge (Bayern Munich) qui ne menage pas ses efforts à sa tête.

Les autres vice-présidents sont Umberto Gandini (AC Milan - premier vice-président) et Sandro Rosell (FC Barcelone - second vice-président).
L'ancien manager général du Daring, du RWDM et d'Anderlecht dont il est aujourd'hui administrateur, remplace John McClelland, dont le départ des Glasgow Rangers a laissé le poste vacant.

"Mister Michel" Verschueren, 80 ans, qui était déjà membre de son conseil d'administration, devient ainsi le numéro 4 de l'Association des clubs européens.
© La Dernière Heure 2012