Jump to content


Photo

Scifo, Enzo (1983-1987 ; 1997-2000)


  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 Gascar

Gascar
  • Administrators
  • 5,430 posts
  • My team:RSCA
  • Favorite Team:
    Juventus

Posted 14 April 2013 - 20:58

Enzo+SCIFO+Panini+Anderlecht+1986.png

 

Date of birth: 19.02.1966 in Haine-Saint-Paul
Nationality:  Belgium
Position: Attacking midfielder
Height / Weight: 177 cm / 72 kg
International: 84 caps, 18 goals (1984-1998) [EC'84,WC'86,WC'90,WC'94,WC'98]
Youth clubs: RAA Louvièroise (1974-1980), RSC Anderlecht (1980-1983)
Nickname: "Enzo"
First appearance: 16.08.1983 : Beerschot v Anderlecht
Last appearance: 06.05.2000 : Anderlecht v Standard
Individual awards: Belgium: Golden Shoe 1984 & Player of the year 1990-91 / WC'86: Best young player
 

8649701284_6dd50cfb8f_b.jpg

 

 



#2 Gascar

Gascar
  • Administrators
  • 5,430 posts
  • My team:RSCA
  • Favorite Team:
    Juventus

Posted 14 April 2013 - 21:03

 

 

Vincenzo Scifo


 

Vincenzo Scifo, un Belge aux origines italiennes, a d'abord rejoint à l'âge de 7 ans son club local de La Louvière. A 14 ans, il débute en équipe première. Ensuite, il arrive à Anderlecht, où il débute à l'âge de 17 ans. Nous sommes alors en 1983. Il devra attendre encore 3 ans avant d'avoir sa première cap. Au Sporting, il fut titré champion de Belgique 3 saisons d'affilée.

Ensuite, plusieurs grands clubs s'intéressent à lui, et Scifo tentera ainsi l'aventure avec l'Inter Milan. Après une saison, il quitte Milan et s'en va aux Girondins de Bordeaux.

Guy Roux et l'AJ Auxerre vont ensuite recruter Scifo. Il vit deux très belles saisons à Auxerre, avant de retourner en Série A, à Torino. Avec le petit club de Turin, Scifo termine 3e du championnant en 1991-1992, et perd en finale de la Coupe UEFA contre l'Ajax, après avoir pourtant éliminé le grand Real Madrid en demi-finale. La saison suivante, ils sont seulement 9es, mais remportent néanmoins la Coupe d'Italie.

Scifo part ensuite jouer à l'AS Monaco. En 1993-1994, les Monégasques atteignent les demi-finales de la Ligue des Champions, où ils se font éliminer par l'AC Milan. En 1997, juste avant le retour de Scifo en Belgique, l'AS Monaco est champion de France. Cette même saison, Monaco atteint la demi-finale de la Coupe UEFA. Sur 4 saisons passées à Monaco, ils ont terminé 9e, 6e, 3e et enfin champions.

Scifo retourne finalement au club où tout a commencé pour lui, le RSC Anderlecht. En 2000, il remporte à nouveau le titre. Ensuite, il portera encore le maillot de Charleroi avant de devenir joueur-entraîneur à Tubize en D2.

Scifo a été sélectionné à 86 reprises avec les Diables Rouges et a participé à 4 Coupes du Monde (1986, 1990, 1994, 1998). Il était aussi avec les Diables lors de l'Euro 1984. Scifo remporta le Soulier d'Or en 1984 et il a été élu deuxième meilleur joueur de la Coupe du Monde 1990 en Italie derrière Lothar Matthäus.

 

 

Vincenzo Scifo


 

Vincenzo Scifo, Belg met Italiaanse roots, sluit zich op 7 jarige leeftijd aan bij de lokale club La Louvière. Op 14 jarige leeftijd debuurt hij in de eerste ploeg. Daarna trekt hij naar Anderlecht, waar hij op zijn 17 jaar debuteert. Het jaar is dan 1983. Het zou echter nog twee jaar duren eer de speler zijn eerste cap veroverde. Bij Anderlecht wint Scifo 3 opeenvolgende titels.

Daarna trekken verschillende grote clubs aan zijn mouw, en Enzo vertrekt naar Inter Milaan. Na een jaar echter moet hij Milaan verlaten en hij komt bij het Franse Girondins de Bordeaux terecht, waar hij evenmin veel aan spelen toekomt.

Guy Roux en AJ Auxerre vissen Scifo op. Hij beleeft twee mooie jaren bij Auxerre, alvorens terug te keren naar de Serie A, naar Torino FC. Met de kleine club uit Turijn wordt Scifo in het seizoen '91-'92 derde in de Serie A en verliest hij de finale om de UEFA Cup tegen AFC Ajax nadat ze in de halve finale Real Madrid uitgeschakeld hadden. Het seizoen daarop worden ze slechts negende, maar Torino FC wint nog wel de Coppa Italia.

Scifo wordt dan aangetrokken door AS Monaco. In '93-'94 bereikten de Monegasken de halve finale van de UEFA Champions League waarin ze verloren van AC Milan. In 1997, net voor Scifo terug naar België vertrok, werd AS Monaco kampioen. In de UEFA Cup bereikten ze datzelfde seizoen de halve finale waarin het zijn meerdere moest herkennen in Inter Milaan. In de 4 seizoenen dat Scifo bij Monaco speelden werden ze 9e, 6e, 3e en tenslotte kampioen.

Scifo keert dan terug naar de club waar het voor hem allemaal begon, RSC Anderlecht. In 2000 pakt hij opnieuw de titel. Nadien speelde hij nog even voor Sporting Charleroi en werd hij speler-manager bij de Belgische tweedeklasser Tubeke.

Scifo verzamelde 84 selecties voor de Rode Duivels waarmee hij in actie kwam op vier verschillende wereldbekers (1986, 1990, 1994 en 1998). Ook op het Europees kampioenschap in 1984 zat hij al in de Belgische selectie. In 1984 won Enzo de Gouden schoen van beste Belgische voetballer en op de wereldbeker in Italië werd hij uitgeroepen tot tweede beste speler van de wereldbeker na Lothar Matthäus.


  • Aksi likes this

#3 Gascar

Gascar
  • Administrators
  • 5,430 posts
  • My team:RSCA
  • Favorite Team:
    Juventus

Posted 19 April 2013 - 13:12

8662980446_bacec99d6b_b.jpg