Jump to content


Photo

Boffin, Danny (1991-1997)

Speedy

  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 Gascar

Gascar
  • Administrators
  • 5,430 posts
  • My team:RSCA
  • Favorite Team:
    Juventus

Posted 11 April 2013 - 22:07

Boffin.jpg

 

Date of birth: 10.07.1965 in Sint-Truiden
Nationality:  Belgium
Position: Left midfielder
Height / Weight: 172 cm / 64 kg
International: 53 caps, 1 goal (1989-2002) [WC'94,WC'98,WC'02]
Youth clubs: Sint-Truiden VV (76-84)
Nickname: "Speedy", "Mobylette"
First appearance: 18.08.1991 : Kortrijk v Anderlecht
Last appearance: 01.06.1997 : Anderlecht v Ekeren
 

 

Career

1985–1987 Sint-Truiden 60 (8)
1987–1991 FC Liège 128 (8)
1991–1997 Anderlecht 187 (30)
1997–2001 Metz 109 (14)
2001–2003 Sint-Truiden 101 (24)
2004 Standard Liège 4 (0)

National team
1989–2002 Belgium 53 (1)
Played in World Cups 1994, 1998 and 2002

Honours

Belgian League: 1992–93, 1993–94, 1994–95
Belgian Cup: 1989–90, 1993–94; Runner-up 1996–97, 2002–03
Belgian Supercup: 1991, 1993, 1994, 1995; Runner-up 1990
French League Cup: Runner-up 1998–99


 

Danny Boffin

Boffin, een linksvoetige middenvelder, begon bij de jeugd van STVV. In 1984 maakte hij zijn debuut bij de Truiense club. Na 3 seizoenen vertrok hij naar het Waalse Club Luik. Wegens zijn opmerkelijke snelheid en zijn bijzonder goed balgevoel, trok Anderlecht hem aan in 1991.

Anderlecht zijn gedurende zes seizoenen plezier beleven aan de middenvelder, die al snel de bijnaam Speedy kreeg. Boffin paste zich snel aan en veroverde met paars-wit drie titels op rij, in 1993, 1994 en 1995. In het seizoen 94-95 deed Boffin het Astridpark ontploffen, toen hij na een ren vanop het middenveld de 1-0 scoorde tegen Club Brugge. Tijdens die memorabele wedstrijd, pakte keeper De Wilde ook uit met een paar fantastische reddingen.

In 1997 trok hij naar Frankrijk. Daar kwam Danny Boffin terecht bij FC Metz. Boffin verbleef er vijf seizoenen maar trok dan toch terug naar België. Zo kwam hij terug bij STVV uit, de club waar het allemaal begon voor hem. Ook daar bleef Boffin goed spelen en werd hij op een bepaald moment zelfs één van de favorieten voor de Gouden Schoen. Tijdens het seizoen 2003-2004 kocht Standard hem over van STVV maar op het einde van het seizoen besloot Boffin te stoppen met voetballen, hij was toen 39 jaar.

Danny Boffin speelde 53 keer en scoorde 1 keer voor de Rode Duivels.


 

Danny Boffin

Boffin, un milieu de terrain gaucher, fit ses classes en équipes de jeunes à Saint-Trond. Après seulement 3 saisons, il partait pour le FC Liège. Grâce à sa rapidité et à sa conduite de balle, Anderlecht le transféra en 1991.

Les six saisons passées à Anderlecht furent pour lui un réel plaisir. Il y reçut le surnom 'Speedy'. Boffin s'adapta très vite à son environnement et glana le titre de champion de Belgique trois saisons d'affilée, en 1993, 1994 et 1995. Lors de la saison 1994-1995, Boffin fit exploser le stade Constant Vanden Stock lorsqu'il marqua le 1-0 contre le FC Bruges, après un impressionant raid solitaire du milieu de terrain. Lors de cette mémorable victoire, le gardien de but Filip De Wilde s'était lui aussi illustré par des arrêts de toute grande classe.

En 1997, il tentait son aventure en France. Il déposa ses valises au FC Metz. Boffin y resta 5 saisons, mais revint finalement en Belgique. Il fit son retour à Saint-Trond, là où tout avait débuté pour lui. Boffin continua à y développer son très bon football et fut même un des favoris au Soulier d'Or. En 2003-2004, le Standard le transféra de Saint-Trond, mais le joueur mit un terme définitif à sa carrière en fin de saison, à l'âge de 39 ans.