Jump to content


Photo

De Bilde, Gilles (1995-1997 ; 2001-2003)

Ket

  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 Gascar

Gascar
  • Administrators
  • 5,430 posts
  • My team:RSCA
  • Favorite Team:
    Juventus

Posted 11 April 2013 - 19:48

debilde.jpg

 

 

Date of birth: 09.06.1971 in Zellik
Nationality:  Belgium
Position: Striker
Height / Weight: 180 cm / 75 kg
International: 25 caps, 2 goals (1994-2000) [EC'00]
Youth clubs: Zellik Sport (81-84), RSC Anderlecht (84-85), Zellik Sport (85-89)
Nickname: "Ket"
First appearance: 04.08.1995 : Aalst v Anderlecht
Last appearance: 09.02.2003 : AA Gent v Anderlecht
Individual awards: Belgium: Golden Shoe 1994
 

8641053698_9046bbf64d_b.jpg

 

 

Gilles De Bilde

Gilles De Bilde (Zellik, 9 juni 1971) brak op jonge leeftijd door en behaalde toen ook de Gouden Schoen. In de jeugdreeksen speelde hij voor Zellik Sport (1981-1984), RSC Anderlecht (1984-1985), nogmaals Zellik Sport (1985-1988), KHO Merchtem (1989-1992) en Eendracht Aalst (1992-1994). Daar brak hij door in het seizoen 1993-1994, dwong hij met zijn club Europees voetbal af en won hij de Gouden Schoen.

 

Gilles verzilverde het jaar na zijn Gouden Schoen meteen een transfer naar de topclub RSC Anderlecht, waar hij de bijnaam de ket kreeg. Al snel moest De Bilde de club verlaten na een vuistslag in het aangezicht van Aalst speler Krist Porte. Porte had verscheidene breuken aan neus en oogkas en De Bilde vertrok naar PSV waar hij zijn landgenoten Luc Nilis en Marc Degryse terugvond. Met PSV behaalde De Bilde één landstitel en twee Nederlandse Supercups. Later trok hij naar Engeland tot hij in 2001 terug in België ging spelen bij Anderlecht. Zijn laatste seizoen speelde hij bij Lierse (24 april 2004). Uiteindelijk zou hij nog bij de derde klasser KVC Willebroek-Meerhof speler tot 2008.

 

Hij speelde 25 maal voor de Belgische nationale ploeg.

 

Gilles De Bilde

Gilles De Bilde est né le 9 juin 1971 à Zellik. De Bilde commença le football au Zellik Sport de 1981 à 1984, à Anderlecht (1984-1985), puis à nouveau au Zellik Sport (1985-1988), KHO Merchtem (1989-1992) puis les débuts en tant que professionnel et en Jupiler League avec l'Eendracht Alost (1992-1994). Avec Alost, il a atteint la qualification pour Europe et gagné le Soulier d'Or.

 

Ensuite, le Sporting s'est assuré de ses services. Le supporters l'appelaient Le Ket. Quand il a frappé Krist Porte d'Alost, il était forcé de partir. Le PSV Eindhoven a montré de l'intérêt au joueur. Aux Pays-Bas, il retrouvait ses compatriotes Luc Nilis et Marc Degryse. Avec le PSV, il a obtenu un titre et deux supercoupes avant de partir vers la Premier League. En 2001, il retournait à Anderlecht et il finissait sa carrière professionelle au Lierse. Jusqu'a 2008, il a joué en troisième division pour le KVC Willebroek-Meerhof.

 

De Bilde a joué 25 matchs pour la Belgique.

 

 


  • Igor VJ and tyvenlo like this